نشست استاندار مازندران با فعالان سیاسی استان
نشست استاندار مازندران با فعالان سیاسی استان

همه دست هایی را که برای اعتلای استان درتلاش هستند به گرمی می فشارم / به هیچ وجه نباید اختلاف سلایق منجر به ایجاد مانع در مسیر اعتلای استان شود / امور توسعه ای مازندران در سایه تعامل و هم افزایی با ارکان قدرت و نخبگان به پیش می رود / دولت با بهره گیری از همه ظرفیت ها به دنبال حل مشکلات و بهبود فضای اقتصادی است

ارمغان ساحل: استاندار مازندران در نشست با برخی فعالان سیاسی استان، گفت: تمام آبرو و توان خود را برای توسعه مازندران می گذارم و همه دست هایی را که برای اعتلای استان درتلاش هستند به گرمی می فشارم / تنها راهبرد پیشبرد امور و توسعه و پیشرفت استان، تعامل در سایه اعتدال سیاسی است. ‎

استاندار مازندران گفت: تمام آبرو و توان خود را برای توسعه مازندران می گذارم و همه دست هایی را که برای اعتلای استان درتلاش هستند به گرمی می فشارم.

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در نشست صمیمی با برخی فعالان سیاسی استان که مقرر شد به صورت ادواری برگزار شود، با اشاره به این که فعالان سیاسی، کنشگران موثر جامعه و دلسوز نظام و کشور هستند، افزود: امروز؛ شرایط و زمینه های لازم برای همفکری، تعامل و هم افزایی با ارکان قدرت و همه سرمایه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و … در جهت شکوفایی مازندران و انجام کارهای بزرگ و ماندگار فراهم است.

استاندار با بیان این که تنها راهبرد پیشبرد امور و توسعه و پیشرفت استان تعامل در سایه اعتدال سیاسی است، عنوان کرد: به هیچ وجه نباید اختلاف سلایق منجر به ایجاد مانع در مسیر اعتلای استان و تداوم عقب ماندگی ها شود.

وی واگرایی را مهم ترین مشکل استان در این راستا بیان کرد و افزود: طرح ایجاد منطقه آزاد در مازندران در سایه وحدت نظر و عمل به مسیر درست اش هدایت شد.

حسین زادگان با بیان این که امروز؛ پیشبرد امور در شرایط فوق العاده دشوار تحریم های ظالمانه، مضایق اعتباری و عدم دریافت وجه فروش نفت کاری بسیار دشوار است و خدمت به مردم در این شرایط برای دولت مایه مباهات و افتخار است، گفت: دولت با بهره گیری از همه ظرفیت های فکری و انسانی در کشور از سلایق مختلف سیاسی به دنبال حل مشکلات و بهبود فضای اقتصادی در بدترین شرایط تحریم است.

استاندار ادامه داد: از افتخارات دولت تدبیر و امید است که در همین شرایط سخت اقتصادی؛ سفرهای استانی را برای چهره در چهره شدن با مردم و شنیدن درد جامعه و اجرای طرح های مختلف برگزار می کند.

وی با بیان این که دولت همه عزم و توان خود را در استان بکارگرفته است و از آحاد نخبگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دانشگاهی و … انتظار همراهی دارد، یادآور شد: ارایه بسته های رونق تولید و تسهیلات مختلف اشتغالزایی نشانگر عزم و اراده دولت یرای احیا، تقویت و رونق تولید و اشتغال است.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که هر نوع اقدام در هر حوزه ای باید نهایتا به ایجاد نشاط و امید اجتماعی منجر شود، افزود: با تصدی گری نمی توان به توسعه دست یافت. توسعه در گرو نهادسازی و استفاده از مشارکت اجتماعی است.

استاندار مازندران عضویت ۱۰۰ هزار دانش آموز در سمن ها را از هدف گذاری های مهم استان در این بخش عنوان نمود و تاکید کرد: برای ایجاد و تقویت نشاط و امید اجتماعی، سمن ها باید با اجرای برنامه های موثر و غنی وارد میدان شوند و دولت نیز تسهیل گری لازم را در این راستا انجام می دهد.

وی افزود: در حوزه های مختلف چند کار عمده، موثر و محرک توسعه استان را آغاز کرده ایم و برآنیم تا در زمان مسئولیت خود این امور را بدرستی سامان دهیم.

حسین زادگان، با تاکید بر این که در توسعه مازندران؛ غرب و شرق و مرکز نمی شناسیم و سراسر نقاط استان در هدف گذاری توسعه ای مورد توجه است، عنوان کرد: در حوزه سرمایه گذاری، طرح های خوبی در استان در حال پیگیری است.در حوزه راه های مواصلاتی به جد ورود کرده ایم.پسماند در ماموریت جدی ما قرار دارد.آزاد سازی سواحل با جدیت در حال انجام است. طرح اصلاح نژاد دام در استان در حال اجراست. هولدینگ سرمایه گذاری با حمایت بخش خصوصی و مردم راه اندازی خواهد شد. ۱۳۶ اسکله را برای اجرای طرح های گردشگری دریایی شناسایی کرده ایم. بیش از ۲۰۰ روستا برای اجرای طرح های بوم گردی و توسعه اشتغال شناسایی شده اند و مذاکرات در این راستا با دستگاه های ملی صورت گرفته ست. توسعه استفاده از ظرفیت های معدنی را پیگیری کرده ایم.موانع زیست محیطی چند سد را رفع و شورای راهبری را با استفاده از ظرفیت نخبگان سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و … راه اندازی کردیم و طرح های دیگری نیز در حوزه های مهم در حال انجام و پیگیری است.

وی با بیان این که حفظ وضعیت موجود و مطلوب و انجام کارهای اساسی از برنامه های محوری ماست، ادامه داد: در دو سیل اخیر نیز از همه ظرفیت های استانی و ملی استفاده کردیم و بسرعت در کنار مردم قرار گرفتیم و پروژه های عمرانی را اجرا کردیم و به دوران بازسازی رسیدیم.

حسین زادگان یادآور شد: به دیدار چهره به چهره با مردم اعتقاد و باور داریم و این ملاقات ها را به شهرستان ها می بریم تا ضمن شنیدن دردها و مشکلات و مسایل مردم با ظرفیت های منطقه ای نیز بیشتر آشنا شویم.

استاندار مازندران در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به این که در انتصابات؛ اولویت اصلی؛ شایستگی، توانایی و تعهد افراد است و از انتصابات دولت در مازندران دفاع می کنیم، خاطرنشان کرد: در انتصابات تا حد امکان و با توجه به الزامات به توانایی بانوان توجه کرده ایم و انتصاب سه بخشدار و یک معاون فرماندار بانو اخیرا از مصادیق این جهت گیری است.

در آغاز این جلسه معاونین استاندار مازندران به ارایه گزارش از اقدامات و برنامه های پیش روی حوزه متبوع پرداختند و اغلب نمایندگان احزاب مختلف حاضر در جلسه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را بیان کردند.