من رقیب «ناکارآمدی» هستم/ بانیان وضع موجود و شریکانشان مدعی تغییر نباشند
من رقیب «ناکارآمدی» هستم/ بانیان وضع موجود و شریکانشان مدعی تغییر نباشند

حجت الاسلام سید ابراهبم رئیسی گفت: من خود را رقیب فساد و ناکارآمدی می‌دانم. من رقیب جناح‌ها نیستم.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: ابتدا لازم می‌دانم از دست‌اندرکاران امر انتخابات در حوزه اجرایی و نظارت و همچنین از شما اصحاب رسانه و دست‌اندرکاران عرصه خبر تشکر کنم.

وی ادامه داد: همچنین از مردم عزیز کشورمان در جای‌جای کشور که برای حضور بنده در انتخابات دعوت کردند و نیز از گروه‌ها و تشکل‌های روحانی، اساتید دانشگاه، دانشجویان، کارگران و سرمایه گذاران، کارآفرینان و همه مردان و زنان تشکر می‌کنم که برای اجابت دعوت آن‌ها که به اشکال مختلفی این دعوت را تکرار کردند به عرصه آمدم.

ئیس قوه قضاییه بیان کرد: برخی از عزیزان و دغدغه‌مندان به دلیل حساسیت و مهم بودن امر قوه قضاییه تاکید کردند که کار تحول باید در قوه قضاییه ادامه پیدا کند و امر مبارزه با فساد و اجرای عدالت تداوم پیدا کند و دغدغه این را داشتند که وضعیت دستگاه قضایی چه خواهد شد.

وی اظهار داشت: من به همه این عزیزان عرض می‌کنم باید از همه شما بابت دغدغه هایتان تشکر کنم. این دغدغه، دغدغه درستی است، اما در کنار مهم بودن امر قوه قضاییه، با یک امر اهمی مواجهیم و آن مسئله قوه مجریه است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: دیدن وضعیت معیشت و مشکلات آنان، بیکاری و گرانی، سفره مردم و وضعیت اقتصادی جامعه و معیشت مردم دغدغه جدی برای انسان ایجاد می‌کند و برخی از ناامیدی‌هایی که امروز در بخش‌هایی از جامعه در حال رخ نمایی است، می‌تواند در یک دولت قوی این ناامیدی‌ها تبدیل به امید شود.