شناسایی و جذب ۱۳ هزار نفر برای شبکه نظارت انتخابات در مازندران
شناسایی و جذب ۱۳ هزار نفر برای شبکه نظارت انتخابات در مازندران

سئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در مازندران از شناسایی و جذب ۱۳ هزار نفر برای شبکه نظارت یازدهمین دوره انتخابات مجلس در استان خبر داد.

به گزارش ارمغان ساحل،  حجت الاسلام علی اصغر زکوی پیش ازظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران با اظهار اینکه در ۹ حوزه انتخابیه دفاتر شورای نگهبان وجود دارد افزود: انتخابات دو بال مهم اجرا و نظارت دارد که نظارت برعهده شورای نگهبان است.

وی به اقدامات در حوزه نظارت بر انتخابات در استان اشاره و اضافه کرد: شناسایی و جذب و ارزیابی شبکه نظارت از مهمترین برنامه‌ها است و بیش از ۱۳ هزار نفر در این راستا شناسایی و جذب شده است.

وی ادامه داد: آموزش عمومی و تخصصی شبکه گسترده مردم از دیگر وظایف دفاتر نظارت شورای نگبهان به شمار می‌رود و شناسایی و رصد مستمر نامزدهای انتخابات از دیگر اهداف است.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در مازندران یادآور شد: وظیفه داریم برای همه نامزدها پرونده صلاحیتی تشکیل دهیم و این مستندها با استعلام از منابع چهارگانه تشکیل می‌شود.

حجت الاسلام زکوی با بیان اینکه رسیدگی پرونده برعهده هیئت نظارت است تصریح کرد: تصمیم گیری درباره پرونده‌های صلاحیتی برعهده شخص نیست و هیئت نظارت درباره آن تصمیم گیری می‌کند.

وی همکاری با دستگاه‌های مختلف مانند فرمانداران، دستگاه قضائی، دادستان‌های استان، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، سپاه پاسداران، تعامل با صدا و سیما و ائمه جمعه را از جمله برنامه‌ها برای برپایی انتخابات پرشور و سالم بیان کرد.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در مازندران درباره رصد صلاحیت شدگان دوره قبلی انتخابات ادامه گفت: اگر کسانی که به دلیل محکومیت قضائی رد صلاحیت شده باشند این محکومیت تأثیرگذار است.

حجت الاسلام زکوی با بیان اینکه شورای نگهبان در استفاده از تکنولوژی و فناوری برای انتخابات پیشگام است و این مسئله امری طبیعی به شمار می‌رود یادآور شد: برای انتخابات هوشمند و الکترونیک باید طرح جامع انتخابات الکترونیک تهیه شود و ابزارها و زیرساخت‌های آن باید تأمین شود.

وی توجه به قانون، رعایت اصل بی طرفی و اخلاق را از جمله ملزومات در راستای نظارت بر فرایند انتخابات بیان کرد./مهر